دسته بندی نشده

زیادکردن زمان ماندگاری لاک روی ناخن

مهم ترین نکته برای اینکه لاک هایی که به ناخن هامون میزنیم بیشتر روی ناخن ها موندگار بشن اینه که باید از لاکی با غلظت مناسب استفاده کنیم. لاک هایی که غلیظ و چسبناک میشن علاوه بر اینکه دیرتر روی ناخن ها خشک میشن، چون یه لایه ی غلیظ از لاک رو روی ناخن میزاریم در عرض چند روز پوسته پوسته شده و ظاهر ناخن ها رو بسیار نازیبا میکنه.

خوب حالا چاره چیه؟

یه قانون کاربردی تو مانیکور داریم که میگه اگر روی ناخن هاتون به جای ۱ پوشش ضخیم از لاک غلیظ و چسبناک، ۲ یا ۳ پوشش نازک تر از لاک استفاده کنید، اونوقت موندگاری لاک روی ناخن هاتون تا صد در صد بیشتر میشه. خوب حالا وقتی با استفاده از رقیق کننده لاک نیوساد لاک هاتون رو رقیق تر میکنید دیگه حله!

 

یادتون باشه که غلیظ شدن لاک در اثر استفاده یه امر اجتناب ناپذیره چون وقتی دارین از لاک تون استفاده میکنین دربش باز میمونه و مقداری از حلال هاش تبخیر میشه و پس از چند بار استفاده به ناچار باید حلالی رو که تبخیر شده دوباره توش بریزیم تا لاک مون احیا بشه و قابلیت مصرف تا آخرش رو داشته باشه.

نکته دیگه هم اینه که برای رقیق کردن لاک باید از همون موادی که حلال های لاک هستن استفاده کنیم نه استن یا محلول های لاک پاک کن. چرا؟ چون این مواد ناسازگار با لاک هستن و تاثیرات نامطلوبی بر روی لاک میگذارن و اون را ناهمگن یا به اصطلاح دونه دونه میکنن و باعث خشک شدن سریع تر لاک میشن.

یه نکته دیگه هم بگم که قبل از خشک شدن کامل لاک هاتون باید اقدام به رقیق کردنشون با رقیق کننده لاک کنین.
مرسی که با ما هستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *