دسته بندی نشده

روش مناسب پاک کردن آرایش

خوب ما روش های مختلفی رو برای پاک کردن آرایشمون استفاده میکنیم که اینجا می خواهیم این روش ها رو بررسی کنیم:

آب و صابون

مصرف صابون با خاصیت قلیایی که داره PH پوست رو تغییر میده و با زدودن بیش از حد چربی از سطح پوست می تونه باعث خشکی و کشیدگی پوست و کاهش رطوبت طبیعی پوست بشه و به دنبال اون موجبات چروک زودرس پوست رو فراهم میاره . بعلاوه صابون ها با املاح آب، رسوباتی تشکیل میدن که این رسوبات پس از شستشو در سطح پوست باقی میمونن و به مرور منجر به کدری و تیرگی پوست میشن.

شیر پاک کن

شیر پاک کن ها مواد آرایشی پوستمون رو به خودشون وصل میکنن اما پاکسازی پوست رو به طور کامل انجام نمیدن. باقی موندن یک کرم پاک کننده روی پوست مثل اینه که صابون رو روی پوست باقی بزاریم. خوب حالا ما باید برای اتمام کار یا از یک پاک کننده دیگه مثل تونر ها استفاده کنیم و یا با آب ولرم صورتمون رو بشوریم تا آثار به جا مونده از شیر پاک کن و بقایای سلول های مرده از روی پوست به طور کامل برداشته بشه.

تونر

اصلی ترین کاربرد تونرها یا تونیک ها به عنوان تکمیل کننده ی پاکسازی پوست پس از استفاده از شیرپاک کن یا صابون هست. به عبارت بهتر تونرها آثار به جا مونده از شیرپاک کن، باقی مانده ی صابون و سلول های مرده ای که از لایه ی سطحی اپیدرم جدا شدن رو بدون نیاز به آبکشی پاکسازی می کنن.

محلول دو فاز

تنها برای پاک کردن آرایش دور لب و چشم ها استفاده می شود و برای پوست توصیه نشده است.

میسلار واتر

میسلار واتر نیوساد بعنوان محلول پاک کننده آرایش صورت و دور چشم، همه عملیات مربوط به شوینده ها (شامل صابون یا شیر پاک کن یا ژل های شوینده و... )، تونر و محلول دوفاز رو با هم انجام می ده و شما با داشتن یک بطری از این محلول نیاز به خرید محصولات جداگانه ندارین.

۱ نظر در “روش مناسب پاک کردن آرایش

  1. فاطمه گفت:

    من دوساله از میسلار نیوساد استفاده میکنم،نمیدونم جدیدا چرا کمیاب شده.همیشه یدونه زاپاس دارم ک تموم شد جایگزین کنم.
    از طرفی با تحقیقاتی ک انجام دادم بهترین میسلار و با قیمت خوب ک با برند های خارجی در رقابته.
    همینجا از تولید کننده هایه خوبمون تشکر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *